Napisz Zadzwoń

Kawa gourmet – specialty

Kawa gourmet, inaczej zwana kawą specialty, to czysta Arabica. Cechuje się łagodnym smakiem i wysoką jakością. Nie zawiera domieszek innych gatunków. Najczęściej ziarna gourmet pochodzą z jednej plantacji lub niewielkiego obszaru w danym państwie. Kawa gourmet może być parzona w automatycznych ekspresach, a także zgodnie z tradycyjnymi metodami – w chemexie, dripie, kawiarce lub french pressie.

Kawa gourmet, teraz częściej nazywana kawą specialty cechuje się doskonale zbilansowanym aromatem, kwasowością, goryczką, konsystencją i posmakiem. Jest treściwa, ale stosunkowo łagodna. Odpowiednio zaparzone ziarna wytwarzają delikatną piankę. Gotowy napój ma smak charakterystyczny dla kawy serwowanej we Włoszech.

Sprzedajemy kawę gourmet/specialty w ilościach hurtowych. Współpracujemy z właścicielami palarni z Polski i innych państw europejskich. Sprowadzamy świeże ziarna, a następnie transportujemy je do Twojej firmy. Dbamy o to, by przewóz kawy przebiegał z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa, w taki sposób, aby produkt mógł zachować odpowiedni smak, aromat i poziom wilgotności. Dostarczamy naszym klientom przede wszystkim surową kawę, którą można następnie palić zgodnie z własnymi potrzebami. Oferujemy produkty z różnych zakątków świata, w workach ważących tonę, a także w kartonach po 20 kg oraz workach po 50-70kg.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. Sprzedajemy wyłącznie jakościową kawę gourmet, przygotowaną do transportu i samodzielnego wypalenia.