Napisz Zadzwoń

Kawa specialty

Jakość ziaren ma bezpośredni wpływ na smak gotowego napoju. Dostarczamy naszym klientom produkty najwyższej możliwej jakości, czyli kawę specialty. Takie ziarna są selekcjonowane niezwykle starannie, na całym łańcuchu dostawy. Dbamy o to, by do naszych klientów docierały jakościowe ziarna, które pozyskano z certyfikowanych plantacji, a następnie przewieziono z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa. Kawy specialty często określa się również mianem single origin lub single estate. Oznacza to, że ziarna pochodzą z konkretnego, niewielkiego obszaru – najczęściej w Ameryce Południowej lub Afryce. Zdarzają się także produkty pozyskiwane wyłącznie z jednej plantacji. Najczęściej są to rozległe farmy, mierzące po co najmniej kilkadziesiąt hektarów. Zazwyczaj plantacje tego typu są nastawione na produkcję wyłącznie kaw wysokojakościowych.

Dostarczamy naszym klientom kawę specialty z różnych zakątków świata. Dobieramy jej gatunek do potrzeb danej osoby. Oferujemy zieloną kawę do samodzielnego palenia, pełną niesamowitych nut smakowych i zapachowych. Ziarna typu specialty wzrastają w optymalnych warunkach klimatycznych i są traktowane z należytą starannością na każdym etapie produkcji.

Nasze ziarna określane jako specialty uzyskują odpowiednią punktację nadawaną przez naszą Q-graderkę Arabica i Q-graderkę Robusta wg skali Specialty Coffee Association. Bierze się pod uwagę kilka najważniejszych parametrów ziaren i na tej podstawie decyduje, czy mogą być one określane mianem kaw wysokojakościowych i jaką punktację otrzymują.

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą produktów specialty z całego świata. Oferujemy kompleksowe usługi, dostarczając ziarna prosto do Twojej palarni.