Napisz Zadzwoń

Kawa Robusta

Kawa Robusta to jeden z produktów, który mogą Państwo u nas nabyć. Gatunek robusta wywodzi się z terytorium dzisiejszego Kongo w Afryce, aktualnie uprawia się go w różnych regionach całego świata. Szacuje się, że Robusta stanowi niespełna 40% światowej produkcji kawy (dane ICO na rok 2020). Często porównuje się ją do kawy Arabica, ale z pewnością nie można nazwać jej lepszą lub gorszą – jest po prostu zupełnie inna.

Plantacje Robusty mieszczą się na terenach o niższej wysokości nad poziomem morza niż uprawy gatunku Arabica. Temperatura, która najbardziej sprzyja rozwojowi Robusty, waha się między 25-35 °C. Robusta jest łatwa w uprawie, bowiem jej drzewka dają obfity plon, a ponadto są bardzo odporne na ingerencję szkodników, czy choroby dotykające inne gatunki kawy. Ziarna Robusty są bardzo charakterystyczne: nieduże i okrągłe. Ich aromat zachwyca wielu kawoszy na całym świecie.

Na co wpływa palenie zielonych ziaren Robusta?

Palenie zielonych ziaren kawy Robusta ma kluczowe znaczenie dla jej smaku, aromatu, a także zawartości kofeiny. Zielone ziarna, które przeszły proces prażenia i wypalania zmieniają m.in. swój kolor, zapach oraz gęstość. To, jaki będzie ich ostateczny smak, zależy od stopnia wypalenia. Wybór odpowiedniego poziomu umożliwia wydobycie z niej to, co najlepsze.

Doświadczeni miłośnicy kawy wiedzą, że kawa Robusta odda swoje najlepsze walory po mocniejszym wypaleniu.W przypadku kawy Arabica, delikatniej wypalone ziarna pozwolą wydobyć subtelne nuty smakowe oraz wyższy poziom kwasowości. Z palonych ziaren kawy Robusta mogą Państwo przygotować m.in. swoje ulubione, aromatyczne espresso.

Dlaczego warto wybrać naszą kawę Robusta?

Nasza firma to doświadczony dostawca kawy zielonej. Klienci z różnych regionów kraju zamawiają zarówno kawę Arabica, jak i Robusta. Zaopatrujemy Państwa w najlepsze kawy z różnych stron świata. Zapewniamy starannie wyselekcjonowane ziarna zebrane w Afryce, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Dbamy nie tylko o jakość kawy, ale również wysoki poziom obsługi. Oferujemy m.in. wysyłkę próbek kawy, a także gwarantujemy profesjonalne doradztwo. Dzięki doświadczeniu i wiedzy jesteśmy w stanie zaproponować najlepszy produkt.

Zapraszamy do współpracy i zachęcamy do skorzystania z oferty.